Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj: Pas largimit tim udhëheqjen e AAK-së e merr Ardian Gjini

Kryetari në detyrë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë që pas largimit të tij nga kjo parti udhëheqjen do ta marrë Ardian Gjini, njofton Klan Kosova.

Haradinaj këto komente i ka bërë në emisionin Rubikon duke përsëritur qëllimin e tij për t’u bërë President i Kosovës.

Ishin përfolur disa zëra që do të mund ta zinin vendin e Haradinajt në partinë të cilën e ka udhëhequr që prej themelimit të saj, por tani në rast të largimit të tij të mundshëm nga kjo parti, dihet emri që do ta pasojë atë.

Ai kishte thënë që posti i presidentit do të jetë vendimtar për funksionimin e qeverisë që do të dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit.

Postime të ngjashme

Glauk Konjufca: Përpilimi i padisë për gjenocid kundër Serbisë do të merr kohë

N E

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...