Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj pas tërmetit në Kroaci: Bashkëndjejmë dhe jemi pranë shtetit mik

Një tërmet prej 5.2 shkallë Rihter ka goditur sot pjesën veriperëndimore të Kroacisë, me epiqendrën 12 kilometra në jugperëndim të Sisak, njoftoi Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane.

Pas kësaj, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kjo është një ditë e vështirë për Kroacinë dhe lajm i dhembshëm për të gjithë.

Lexoni të plotë postimin e Haradinajt:

“Ditë e vështirë për Kroacinë. Lajm i dhembshëm për të gjithë ne, që i kemi përjetuar edhe vet pasojat e tërmeteve.

Institucionet dhe populli i Kosovës bashkëndjejnë dhe i qëndrojnë pranë popullit dhe institucioneve të shtetit tonë mik për ta përballuar këtë fatkeqësi natyrore”.

Postime të ngjashme

7,321 raste aktive me coronavirus

S.B.

Vendi rrezikon të zhytet në krizë shkaku i postit të presidentit

S.B.

Sot pritet përmbyllja e rinumërimit të 552 vendvotimeve

S.B.

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

T E

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...