Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj për rastin tragjik në Gjermani: Ditë e rëndë për të gjithë

Dy vëllezër nga Ratishi i Deçanit, njëri 13 vjeç dhe tjetri 17 vjeç kanë humbur jetën tragjikisht në Gjermani.

Të dy vëllezërit e familjes Arifaj u goditën për vdekje nga një tren në qytetin Bruckberg.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj i ka shprehur ngushëllime familjes Arifaj nga Komuna e Deçanit me rastin e vdekjes tragjike të dy vëllezërve në Gjermani.

Haradinaj është shprehur i tronditur nga kjo.

“I tronditur nga lajmi për tragjedinë që ndodhi sot në Bruckberg të Gjermanisë ku humbën jetën dy vëllezër nga Ratishi i Deçanit, në moshën trembëdhjetë, përkatësisht shtatëmbëdhjetë vjeçare. U shpreh ngushëllime më të sinqerta familjes Arifaj dhe gjithë qytetarëve të Deçanit në këtë ditë të rëndë për të gjithë ne”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij ‘facebook’.

Postime të ngjashme

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

Kosovë/ Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me Covid-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...