Kosovë

Haradinaj pret “përkushtim dhe seriozitet” nga BE-ja

Zhurnal Ads

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova hodhi një hap të madh përpara me marrëveshjen në Uashington. Me njohjen e Kosovës nga shteti i Izraelit.

Sipas tij, Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe njëherë dëshmuan lidership botëror dhe konfirmuan interesin strategjik për paqe, prosperitet ekonomik e stabilitet në Kosovë dhe rajon.

Teksa Kosova dhe Serbia e vazhdojnë në Bruksel edhe sot dialogun në nivel ekspertësh, Haradinaj ka thënë se Bashkimi Evropian duhet ta lehtësojë procesin e njohjes së Kosovës nga shtetet e saj, që ende nuk e kanë njohur Kosovën, si dhe përmbushjen e premtimit për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Postime të ngjashme

Sekretari i OVL të UÇK-së: Në dosje ishin edhe komunikimet e Prokurorisë Speciale me atë të Serbisë

admin

Mbi 60 mijë persona kanë hyrë në Kosovë gjatë periudhës së izolimit, 1,600 ishin në karantinë

admin

Pas ndihmës 26 milionëshe nga BE’ja, ambasadori gjerman bën thirrje të kalohet Rimëkëmbja

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...