Agjencia Zhurnal.mk

Haradinaj: Prioritet i Qeverisë së re duhet të jetë fuqizimi i partneritetit të dëmtuar me aleatët ndërkombëtarë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se prioritetet e Qeverisë së re duhet të jenë përballja me pandeminë, rimëkëmbja ekonomike dhe fuqizimi i partneritetit të dëmtuar me aleatët strategjikë.

Siç ka njoftuar përmes një postimi në Facebook, këto komente i ka bërë sot në një takim pune me kryetarët e komunave të udhëhequra nga AAK-ja.

“Fokus i diskutimit ishte situata e krijuar nga pandemia Covid-19 dhe masat e ndërmarra nga Komunat në këtë kohë kritike. Poashtu, shqyrtuam prioritetet e AAK-së dhe përgjegjësitë tona në ndihmën për të tejkaluar krizën institucionale me Qeverinë e ardhshme. Aleanca konsideron se prioritet i Qeverisë së re duhet të jetë përballja me pasojat e pandemisë, rimëkëmbja ekonomike në vend dhe fuqizimi i partneritetit të dëmtuar me aleatët strategjikë të Kosovës”, ka thënë ai.

Dje Lidhja Demokratike e Kosovës ka kandiduar për kryeministër të Qeverisë së re, Avdullah Hotin. Pjesë e kësaj Qeverie pritet të jenë LDK, AAK, Nisma Socialdemokrate dhe AKR, si dhe komunitetet jo shumicë, por jo edhe ata serb.

Gjatë ditës së sotme kam zhvilluar një takim pune me kryetarët e Komunave, të udhëhequra nga Aleanca për Ardhmërinë e…

Posted by Ramush Haradinaj on Friday, April 24, 2020

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...