Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj s’bashku me kolegët e AAK-së dhurojnë gjak, për nderë të 28 Nëntorit

Ish-kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, thotë se 28 Nëntori na kujton Gjergj Kastriotin, pavarësinë e Shqipërisë, ditëlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari, daljen publike të UÇK-së dhe luftën heroike të saj, gjakun e sakrificën e popullit shqiptar ndër shekuj.

Për nder të kësaj dite, Haradinaj me kolegë të partisë së tij kanë dhuruar gjak në Transfuzionin e Gjakut, në Prishtinë.

Shkrimi i tij i plotë:

28 Nëntori na kujton Gjergj Kastriotin, pavarësinë e Shqipërisë, ditëlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jashari, daljen publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe luftën heroike të saj, gjakun e sakrificën e popullit shqiptar ndër shekuj.

Për nder të kësaj dite, me kolegë nga Aleanca…, dhuruam gjak në Transfuzionin e Gjakut, në Prishtinë. Nevoja për gjak është jashtëzakonisht e madhe.

Duke ju uruar festat e Nëntorit, apeloj që secili që ka mundësi të dhurojë gjak që të shpëtojë jetë.

RH

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...