Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj: S`ka kandidat më të denjë për president se Ramush Haradinaj

Zhurnal Ads

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj ka thënë se sa i përket çështjes së presidentit, nuk ka kandidat më të denjë se Ramush Haradinaj.

“Nuk ka Kosova ndonjë kandidat më të denjë se që është z.Haradinaj”, thotë ajo, duke shtuar se ai gëzon respektin e liderëve të botës.

“Kryetari Haradinaj e gëzon edhe respektin e liderëve të botës si presidenti i zgjedhur amerikan dhe kancelarja gjermane”, tha ajo.

Ministrja në detyrë ka pasur një porosi për mërgatën.

“Siguroni Kosovës një president të qëndrueshëm dhe një qeveri stabile. Ajo ka thënë se do të jetë kandidate për deputete derisa ka bërë thirrje që mërgata të ushtrojë të drejtën e tyre për të votuar”, tha ajo.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Konsullata e Kosovës në Kanada ka një njoftim për bashkatdhetarët

S.B.

Dhjetë pacientët me djegie të rënda nga shpërthimi në Ferizaj po trajtohen në QKUK, gjendja e tyre është stabile

S.B.

Grenell i reagon Osmanit: Nuk keni dhënë asnjë sugjerim për këtë marrëveshje, vetëm kritika

admin

Mustafa-Lajçakut: Asociacioni do të themelohet vetëm sipas ligjeve të Kosovës

admin

​Hykmete Bajrami në ‘luftë kundër hajnave’

T E

Jep dorëheqje U.D të drejtorit në Trepçë, sot ose nesër minatorëve u dalin rrogat

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...