Kosovë

Haradinaj-Stublla: Norvegjia mbështet plotësisht Kosovën për liberalizimin e vizave

Zhurnal Ads

Ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministren e Jashtme të Norvegjisë Ine Eriksen Søreide.

Haradinadj-Stublla, ka kërkuar nga homologia e saj mbështetje për procesin e liberalizimit të vizave.

Ajo tha se Norvegjia mbështet plotësisht Kosovën në këtë proces.

“Në thirrjen e sotme telefonike me Ministren e Jashtme të Mbretërisë së Norvegjisë Znj. Ine Eriksen Søreide kërkova përkrahjen për finalizimin e procesit të Liberalizimit të Vizave me zonën Schengen ku Norvegjia bën pjesë, dhe gjeta mbështetjen e plotë për këtë proces”.

Njoftimi i plotë:

https://www.facebook.com/melizaharadinajstublla/posts/167289991683735

Postime të ngjashme

Specialja miraton kërkesën e mbrojtjes së Jakup Krasniqit, videokonferencë për seancën dëgjimore

S.B.

Hoti: Nuk do të bëj pazare dhe koncesione me territorin e Kosovës

admin

Rezoluta për të pagjeturit nuk del në votim, s’ka kuorum

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...