Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj-Stublla: Norvegjia mbështet plotësisht Kosovën për liberalizimin e vizave

Ministrja e Punëve të Jashtme Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministren e Jashtme të Norvegjisë Ine Eriksen Søreide.

Haradinadj-Stublla, ka kërkuar nga homologia e saj mbështetje për procesin e liberalizimit të vizave.

Ajo tha se Norvegjia mbështet plotësisht Kosovën në këtë proces.

“Në thirrjen e sotme telefonike me Ministren e Jashtme të Mbretërisë së Norvegjisë Znj. Ine Eriksen Søreide kërkova përkrahjen për finalizimin e procesit të Liberalizimit të Vizave me zonën Schengen ku Norvegjia bën pjesë, dhe gjeta mbështetjen e plotë për këtë proces”.

Njoftimi i plotë:

https://www.facebook.com/melizaharadinajstublla/posts/167289991683735

Postime të ngjashme

Ben Meir: Kurti të mos e pranojë Asociacionin, i pamohueshëm gjenocidi serb në Kosovë

Lea Muslija

Ministri i Qeverisë për Asociacionin: S’mund ta shkelim Kushtetutën dhe të kemi institucion një etnik

Lea Muslija

Nisma dënohet nga KQZ-ja, mund t’i anulohet pjesëmarrja në zgjedhjet lokale

Lea Muslija

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...