Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj takon shefin e zyrës së BE’së – flasin për rimëkëmbjes ekonomike

Zhurnal Ads

Shefi i sapo emëruar i zyrës së Bashkimit Evropian në Prishtinë, ambasadori Tomas Szunyog, është pritur në takim nga kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, njofton Insajderi.

Në këtë takim, përpos njoftimit të misionit të Szunyog-it në Kosovë, u diskutua edhe për rimëkëmbjen ekonomike dhe për krizën me pandeminë COVID-19 në vend.

“Ambasadorit i urova mirëseardhjen në vendin tonë dhe biseduam për temat aktuale në vend, me theks të veçantë, sfidat e rimëkëmbjes ekonomike. E sigurova Szunyog, për vendosmërinë e Kosovës në rrugën euroatlantike”, bën të ditur Haradinaj.

Nga ana tjetër, ambasadori Szunyog, sipas njoftimit të Haradinajt, ka shprehur gatishmërinë e tij për të punuar bashkë me institucionet e Kosovës, për të çuar përpara agjendat e integrimit, si dhe përkrahjen e Bashkimit Evropian për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Takim njoftues me Shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian, njëherit Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog.

Ambasadorit i urova mirëseardhjen në vendin tonë dhe biseduam për temat aktuale në vend, me theks të veçantë, sfidat e rimëkëmbjes ekonomike.

E sigurova z. Szunyog, për vendosmërinë e Kosovës në rrugën euroatlantike.

Nga ana tjetër, Ambasadori Szunyog, shprehu gatishmërinë e tij për të punuar bashkë me institucionet e Kosovës, për të çuar përpara agjendat e integrimit, si dhe përkrahjen e Bashkimit Evropian për rimëkëmbjen ekonomike të vendit tonë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Nënkryetari i PDK-së i përgjigjet Hazirit: Presidenti kalon nëpër zyrat e të gjitha partive politike

S.B.

Arben Gashi sqarohet pas incidentit: Këto janë tema të rënda, mos i personalizoni për vota

B M

Daka: Presidenca s’ka kërkuar sqarime mbi vendimin e KQZ-së për votimin e diasporës

T E

Aksident në Gjilan, bie ngarkesa nga kamioni dhe godet tri vetura-lëndohen dy persona

S.B.

Shiu e bën copë copë asfaltin në Malishevë

T E

Hoteli Grand sërish në privatizim

B M
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...