Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj tek kompleksi “Adem Jashari”, kjo është dita më e rëndësishme e kombit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te kompleksi momorial “Adem Jashari”.

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ramush Hardianj tha se kjo është dita më e rëndësishme për kombin tonë.

“Jemi në vendin e shenjtë – Prekaz. Bëjmë nderime të varri ku pushojnë heronjtë tanë. Kjo ditë është me rëndësi për kombin tonë, për plot procese të mëdha të këtij rajoni. Jam i bindur se duke ecur rrugës së tyre do të ecim para”, tha Haradinaj.

Më 5 mars të vitit 1998 forcat serbe kishin rrethuar familjen Jashari dhe kishin vrarë dhjetëra njerëz përfshirë edhe ish-komandantin legjendar, Adem Jasharin.

Postime të ngjashme

Glauk Konjufca: Përpilimi i padisë për gjenocid kundër Serbisë do të merr kohë

N E

Prokuroria Themelore në Prishtinë nis hetim për “Zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

N E

Haxhiu: Sigurimi i vaksinave është top prioritet i qeverisë

N E

Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur në Mitrovicë

N E

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...