Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haradinaj viziton Sos Fshatin e fëmijëve

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj sot ka vizituar Sos Fshatin e fëmijëve.

Ai po ashtu tregoi se gjersa ka qëndruar në Gjykatën e Hagës, fëmijët e tij i ka pasur nën përkujdesjen e SOS Fshatit.

“Edhe si prind, se Trimi e fëmija jonë kanë qenë nën përkujdesje të SOS fshatit të fëmijëve…SOS Fshati i fëmijëve i jep dashuri dhe përkujdesje fëmijëve, të cilët janë pa familje e pa përkujdesje. Si qytetarë kam bërë një gjest në përkrahje tyre dhe e falënderoj SOS Fshatin”, ka thënë ai.

Drejtoresha e SOS Fshatit të fëmijëve, Nezahat Salihu ftoi qytetarët që t’i mbështesin fëmijët, për t’iu treguar atyre se edhe ata kanë miq e mbështetje.

“I ftoj të gjithë ata që duan të ofrojnë mbështetje për fëmijët që janë këtu tek ne. Është mirë që të vijnë këtu dhe t’ju tregojnë që ata kanë miq e mbështetje”, ka thënë Salihu.

Postime të ngjashme

Prokuroria kërkon masë paraburgimi ndaj 11 të arrestuarve për keqpërdorim subvencionesh

S.B.

Përplaset Bieber me zëdhënësin e BE-së pas hartës skandaloze të Lajçakut

S.B.

Fondi për Garanci Kreditore sqaron procedurat për përfitimin e bizneseve nga Rimëkëmbja Ekonomike

S.B.

Tahiri i reagon ashpër BE-së: Për çfarë neutraliteti bëhet fjalë?

S.B.

AGK: Sulmi fizik në drejtim të gazetarit Visar Duriqi, shqetësues dhe i rrezikshëm për lirinë e shprehjes

S.B.

BE për hartën ku shfaqet Kosova si pjesë e Serbisë: Kemi pozicion neutral

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...