Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Harbin, hapet parku “Bota e dëborës”

Parku më i madh me temën e dëborës, “Bota e dëborës”, hapet në prag të Krishtlindjes. Sivjet, në këtë park, janëshfaqur ndërtesat prej akulli të Harbinit të KinësVerilindore dhe 17 vendeve të Europës Qendrore e Lindore. Kjo pamje magjike prej akulli dhe dëbore ështëvërtet një “gosti për sytë”.

Postime të ngjashme

Burgu me kanal televiziv

S.B.

Balerina ruse interpreton “Liqenin e Mjellmave” në minus 15 gradë Celsius

S.B.

Si më ka ndryshuar një vit pa bibliotekën time

S.B.

Kjo është historia e trishtë e 8 Marsit

S.B.

Një avokat ka zbuluar një mashtrim të thjeshtë që do t’ju ndihmojë të identifikoni një gënjeshtar

S.B.

Djali shkoi ta kthente topin në fushë, u bë viral për shkak të mënyrës se si e bëri atë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...