Agjencia Zhurnal.mk
Bota Kuriozitete

Harbin, hapet parku “Bota e dëborës”

Parku më i madh me temën e dëborës, “Bota e dëborës”, hapet në prag të Krishtlindjes.

Sivjet, në këtë park, janëshfaqur ndërtesat prej akulli të Harbinit të Kinës Verilindore dhe 17 vendeve të Europës Qendrore e Lindore. Kjo pamje magjike prej akulli dhe dëbore ështëvërtet një “gosti për sytë”.

Postime të ngjashme

Shenja më e trishtuar e horoskopit: Janë armiqtë më të këqijtë të lumturisë

T E

Qeni robot që do të ndihmojë policinë

T E

Izraeli ndihmon me vaksina anti-Covid shtetet që do të hapin ambasada në Jerusalem

T E

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...