Auto

Harley-Davidson largohet nga tregu më i madh i motoçikletave

Brendi ikonik amerikan i motoçikletave, Harley-Davidson, do të largohet nga tregu më i madh i motoçikletave në botë, India.

Vendimi i kompanisë vjen pak javë pasi Toyota tha se nuk do të zgjerohet më tej në Indi si pasojë e taksave të larta.

Largimi i Harleyt nga India redukton shpenzimet prej 75 milionë dollarësh.

Fabrika e kompanisë ishte hapur më 2011, por brendi kishte ngecur të rivalizonte brendin lokal “Hero” si dhe “Hondan” e Japonisë.

Rreth 17 milionë motoçikleta dhe skuterë shiten çdo vit në Indi.

Postime të ngjashme

Çfarë ndodh me rrotën nëse vozisni me frerin e dorës ngritur lartë?

admin

Një Lamborghini i rrallë është në shitje për 2.15 milionë dollarë

admin

Carlex Design e bën Mercedes-AMG G63-shin edhe më luksoz

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...