Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Harrison Fordi do të rikthehet me “Indiana Jones”

Aktori amerikan, Harrison Ford, do e përsërisë rolin e tij të Indiana Jones në ekskluzivitetin e filmit Disney.

Filmi, i drejtuar nga James Mangold, do të jetë pjesa e pestë dhe e fundit e aktorit 78-vjeçar si Indy.

Disney e bërë këtë njoftim përmes një prezantimi virtual me investitorët ku zbuloi gjithashtu planet për publikimin e serive të Star Ëars dhe Marvel.

Filmi do të publikohet në korrik të vitit 2022.

Harrison Ford kishte deklaruar në 2013-n se ishte “e përshtatshme” që ai të kthehej si aventurier, duke thënë se karakteri i tij në film është rritur dhe zhvilluar në periudha të ndryshme kohore.

“Ne kemi parë karakterin teksa zhvillohet dhe rritet gjatë në një periudhe kohore dhe është krejtësisht e përshtatshme që ai të kthehet përsëri me një film të shkëlqyeshëm rreth tij”, ka thënë ai në atë kohë, duke theksuar se Indiana Jones nuk duhej të ishte pra i orientuar nga veprimi.

“Për mua, ajo që ishte interesante për karakterin ishte se ai mbizotëronte, kishte guxim, kishte zgjuarsi, kishte inteligjencë, ishte i frikësuar dhe se ende kishte arritur të mbijetonte. Se mund ta bëj.”

Prodhuesi i filmit, Frank Marshall, kishte konfirmuar se rolin e Indiana Jones do e luajë vetëm Harrison Ford.

Postime të ngjashme

Zack Snyder po punon rreth filmit të ri “King Arthur”

S.B.

Jolie shet pikturën e Churchillit për shtatë milionë funte

S.B.

Aktorja, Erica Watson vdes pas infektimit me COVID-19

S.B.

Louis Tomlinson: Gjithçka që duhet të dini për ish-anëtarin e “One Direction”

S.B.

Çiljeta Xhilaga rrëfen marrëdhënien me Alban Hoxhën: Që pesë vite bashkë, kur dashuria është e fortë çdo gjë kalohet

S.B.

Afërdita Dreshaj vazhdon të jetë aktive në palestër, edhe pse është në muajt e fundit të shtatzënisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...