Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Harry dhe Meghan Markle nisin prodhimin e tyre të parë me Netflix

Harry dhe Meghan, Duka dhe Dukesha e Sussex-it, kanë njoftuar projektin e tyre të parë me Netflix pasi nënshkruan një marrëveshje prodhimi vitin e kaluar.

“Heart of Invictus”, një seri dokumentarësh nga kompania e prodhimit Harry and Meghan Archewell Productions, do të ndjekë “një grup konkurrentësh të jashtëzakonshëm nga e gjithë bota, të gjithë anëtarët e shërbimit që kanë pësuar dëmtime ose sëmundje që ndryshojnë jetën në rrugën e tyre për në “Invictus Games”. Haga 2020, tani do të zhvillohet në 2022″, tha Netflix të hënën, shkruan CNN.

Princi Harry, një veteran ushtarak, themeloi “Invictus Games” në vitin 2014. Eventi përfshin një ngjarje atletike për anëtarët e shërbimit të dëmtuar. Seriali me shumë episode, një partneritet midis Archewell Productions dhe The Invictus Games Foundation, sjell rrëfimet e konkurrentëve dhe organizatorëve të ngjarjes.

Seriali do të realizohet nga regjisori Orlando von Einsiedel dhe producentja Joanna Natasegara, të cilat fituan një ‘Oscar’ për filmin e tyre të shkurtër të vitit 2016, “Helmetat e Bardha”.

“Unë nuk mund të isha më i ngazëllyer për udhëtimin përpara ose krenar për komunitetin Invictus për frymëzimin e vazhdueshëm të shërimit global, potencialit njerëzor dhe shërbimit të vazhdueshëm”, tha Princi Harry në një deklaratë. Ai do të shërbejë si producent ekzekutiv në serial dhe do të shfaqet në kamera.

Fondacioni i “Invictus Games” do të jetë gjithashtu një prodhues ekzekutiv dhe projekti do të “sigurojë fonde të konsiderueshme për organizatën”, sipas Netflix (NFLX).

“Duka dhe Dukesha e Sussex-it dhe ekipi i Archewell Productions po ndërtojnë një propozim ambicioz që reflekton vlerat dhe shkaqet që ata i duan”, tha Ted Sarandos, bashkë-CEO i Netflix, në një deklaratë të hënën.

Princi Harry dhe Meghan Markle (Foto: Chris Jackson/Getty Images)

“Që nga momenti kur i takova, ishte e qartë që ‘Invictus Games’ zënë një vend shumë të veçantë në zemrat e tyre, dhe nuk mund të isha më i lumtur që seritë e tyre të para për Netflix do të shfaqin atë për botën në një mënyrë që nuk është parë më parë”.

Çifti nënshkroi një marrëveshje prodhimi shumëvjeçare me kompaninë e transmetimit në shtator. Kontrata përfshin seri të shkruara, dokumentarë, tipare dhe programe për fëmijë. Kushtet financiare nuk u zbuluan.

Harry dhe Meghan ishin pjesë e një interviste me Oprah Winfreyn muajin e kaluar, e cila u transmetua në. E veçanta, një sensacion kulturor që ndezi lajme, biseda dhe madje meme në internet, mesatarisht ishte 17.1 milionë shikues marramendës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Postime të ngjashme

“Mala” nga Samanta Karavella vjen me këtë datë

Dafina Vidishiqi

Tayna me poza provokuese, ndërsa prezanton dukjen e re me flokë ngjyrë vjollcë

Dafina Vidishiqi

Zaimina Vasjari feston ditëlindjen, mahnit me dukjen në festë

Dafina Vidishiqi

Adriana Matoshi merr vëmendje me ngjyrat neon në paraqitjet me kostum

Dafina Vidishiqi

Albina Kelmendi sjell në versionin e saj këngën “Kur ta ktheva Kosovë shpinën”

Dafina Vidishiqi

Kim Kardashian vishet me bikini dhe ju fton të luani tenis me të

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...