Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Harvey Weinstein raportohet se është i sëmurë dhe se po monitorohet nga mjekët në burg

Harvey Weinstein është ‘duke u monitoruar nga afër’ nga stafi mjekësor në burg, tha një zëdhënës për Fox News të martën.

Producenti i filmave thuhet se ‘ka ethe’, sipas një zëdhënësi të Weinstein, Juda Engelmayer, në emër të tij dhe këshilltarit të burgut të Weinstein, Craig Rothfeld.

Sidoqoftë, ata nuk mund të ‘as konfirmojnë dhe as të mohojnë që Z. Weinstein ka rezultuar pozitiv për COVID-19’, pas një raporti, i cili pretendon se ‘ka të ngjarë’ të jetë rasti.

Harvey, 68 vjeçar, u dënua me rreth 23 vite dhe tani është duke qëndruar në një burg në Alden New York, pasi u dënua me akuzat e përdhunimit dhe sulmit seksual në fillim të këtij viti.

Fox News konfirmoi në muajin mars se Weinstein kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, megjithëse nuk kishte asnjë simptomë.

Muajin pasues, Engelmayer i tha Fox News se i njëjti ishte ‘liruar nga izolimi’ dhe se po ndihej më mirë.

TMZ të martën, duke cituar burime, pretendon se ai kurrë nuk u diagnostikua zyrtarisht me coronavirus.

Weinstein gjithashtu u shtrua në spital menjëherë pas dënimit të tij në mars pasi kishte dhimbje në gjoks.

Postime të ngjashme

Adriana dhe Keith kujtojnë takimin e tyre të parë

Lea Muslija

Xhensila akuzohet se kopjoi këtë skenë të klipit nga këngëtarja e njohur

Lea Muslija

Bebe Rexha: Shpresoj pas disa vitesh të marr një master në psikologji

Lea Muslija

Pas Rihannës, Chris Brown akuzohet për dhunë ndaj një tjetër gruaje

Lea Muslija

Mësohet data e publikimit të këngës së re nga Rita Ora

Lea Muslija

U ndanë papritur, Khloe Kardashian dhe Tristan thuhet se po i planifikonin pushimet së bashku

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...