Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hasani: Regjistrimi i popullsisë gjatë pandemisë nuk përbën rrezik

Shkup, 22 janar, Zhurnal.mk – Qëllimi i regjistrimit të popullsisë nuk është që të hymë në shtëpi, por të regjistrojmë popullatën, regjistruesit mund të hynë brenda vetëm tek ata persona që kanë nevojë, që nuk mund të dalin jashtë shtëpive, për tjerët nuk kanë nevojë të hyjnë në ambiente të mbyllura, kështu e komentoi zv/ministri i Shëndetësisë Ilir Hasani zhvillimin e procesit të regjistrimit të popullsisë gjatë pandemisë.

Hasani tha se po përgatiten protokolle konkrete për zhvillimin e këtij operacioni statistikorë.

“Punojmë në përpunimin e protokollove, kemi kohë edhe disa javë para fillimit të këtij procesi. Në princip bazohen në protokollet që tashmë i kemi për aktivitetet tjera.

Nuk do të kemi grumbullim të njerëzve në regjistrim, kjo punë do të shkoje në mënyrë individuale, do të regjistrohen të gjitha personat dhe pronësitë në vend”, tha mes tjerash Hasani.

Postime të ngjashme

Deputetja e PDK-së thotë se u kërcënua nga bashkëshorti i presidentes Osmani, paralajmëron padi

D V

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

Blerim Bexheti: Komuna e Sarajit çdoherë do mbështesë aktivitetet kulturore

R Zh

Në Krushevë është hapur manifestimi “10 ditë të Republikës së Krushevës”

Z H

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...