Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hasani – Zemaj: Shqyrtohet mundësia për hapje të kufijve Maqedoni – Kosovë

Shkup, 29 shtator – Zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësië i Kosovës, Armend Zemaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me zëvendësministrin e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, Ilir Hasani, ku diskutuan lidhur me situatën epidemiologjike në të dy shtetet dhe masat e marra nga të dy qeveritë për menaxhimin e pandemisë COVID-19.

“Në takim u theksua se përmirësimi i situatës lidhur me Covid-19 në dy vendet tona, jep mundësinë e rishikimit të masave lidhur me qarkullimin midis dy shteteve, duke ndihmuar kështu edhe subjektet e fushës ekonomike që të përballojnë situatën e krijuar nga Covid-19”, ka shkruar Zemaj në llogarinë e tij në Facebook.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...