Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Haxhi Shala flet pas shkarkimit të djalit të tij: Ka qenë hakmarrje politike ndaj meje

Zhurnal Ads

Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala, ka reaguar pasi gjatë të mërkurës u.d. presidentja e vendit, Vjosa Osmani shfuqizoi një dekret për djalin e tij, Flakronin.

Shala në Edicionin Special në Klan Kosova, ka thënë që a është shkelur ligji me këtë rast, sipas tij, këto duhet t’i sqarojë Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) dhe Presidenca.

“Me krenari e mbroj sot djalin tim, jo që është i imi, por çdo të ri i cili ka arritur të kryejë fakultetin dhe magjistraturën në afate rekorde duke shfrytëzuar edhe bursën e atij shteti ku është shkolluar, unë ia heqi kapelën”.

“Mendoj që për këtë lajm është bërë kaq bujë, pasi është djali im. Ka qenë hakmarrje politike ndaj meje. Fatkeqësisht unë jam në politikë dhe mendjet e krisura në Kosovë, thonë që s’bon me qenë djali i një politikani në këtë pozitë”, është shprehur Shala.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kosnett dhe Minxhozi diskutojnë për situatën politike në Kosovë

admin

Ndërron jetë në QKUK e mitura nga Peja

S.B.

22 vjet nga vrasja, ngrihet shtatorja e Heroit të Kosovës, kolonel Ahmet Krasniqit

admin

Deputeti VV-së: LDK është fajtore për tubimin në Podujevë

S.B.

Tetë të vdekur dhe 223 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

T E

Veteranët paralajmërojnë kundërpërgjigje ndaj aksionit te EULEX-it sikur ndaj Jugosllavisë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...