Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Haxhiu paralajmëron se shumë shpejt nis puna për vettingun

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka paralajmëruar se shumë shpejt do të nisë puna për projektligjin për vetting në sistemin e drejtësisë dhe për konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme.

Duke uruar Blerim Sallahun për postin e zëvendësministrit, Haxhiu ka thënë se “së bashku do të vazhdojmë të punojmë në jetësimin e zotimeve tona”.

“Shumë shpejt nisim punën me grupet punuese lidhur me projektligjin për veting, konfiskim të pasurisë së pajustifikueshme, Institutin për krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë dhe shumë çështje të tjera! Kosova do të bëhet shtet i së drejtës!” ka shkruar ajo në Facebook.

Drejtësia ka qenë premtimi kryesor që ka dhënë Lëvizja Vetëvendosje në fushatën e zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Postime të ngjashme

Riaktualizohet çështja e bartjes së shamisë në shkolla

Dafina Vidishiqi

Personat e dënuar në tri vitet e fundit nuk mund të kandidojnë as në zgjedhjet lokale

Dafina Vidishiqi

Vaksinohen Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca

Dafina Vidishiqi

Lekaj: Qeverisë Kurti nuk po i intereson qytetari

Dafina Vidishiqi

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën: Jam lodhur dhe sëmurë duke folur për vizat

Dafina Vidishiqi

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...