Kosovë

Haziri nuk sheh mundësi të bashkëpunimit me Vjosa Osmanin jashtë LDK-së

Zhurnal Ads

Haziri ka komentuar paralajmërimin e Osmanit për nismë të re politike, duke thënë se nuk pret që kryetarja e Kuvendit të ndërrojë ideologjinë dhe se ajo është “pjekur politikisht”.

Lutfi Haziri tregon a do t’i bashkohet Vjosa Osmanit.

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk sheh mundësi të bashkëpunimit me Vjosa Osmanin jashtë LDK-së.

“Bashkëpunimin pa LDK-në nuk e shoh si reale. Të them të drejtën nuk e shoh veten pa LDK-në. Është e vështirë. Nuk pres që Osmani të largohet përfundimisht nga LDK. Ajo ka arritur ideologjinë e saj dhe tanimë është pjekur politikisht. Kur arrin këtë lloj pjekurie nuk është e lehtë të ndërrosh ideologjinë”, tha ai për Kanal 10.

“Do të ishte më mirë që Vjosa Osmani të qëndronte në familjen e saj politike”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Vuçiq s’do që Izraeli ta njohë Kosovën, planifikon të flasë me Netanyahun

admin

Sulmi në Vjenë, ambasada e Kosovës thirrje qytetarëve: Qëndroni në vende të sigurta

T E

Nuk bëhen rehat VV-LDK – Fitore Pacolli dhe Arben Gashi sërish përplasen në Komision

D XH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...