Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Hedh në pusetë një fishekzjarr, nga shpërthimi i fuqishëm kinezi i vogël fluturon tri metra në ajër

Ky është momenti rrëqethës kur një djalë i vogël nga Kina hidhet në erë, pasi e hedh në pusetë një fishekzjarrë.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur një kinez i vogël afër një kompleksi banesor i afrohet pusetës së kanalizimit dhe hedh mjet piroteknikë, ku nga forcat e madhe shpërthyese kapaku fluturon dhe e hedh djaloshin në ajër, transmeton Telegrafi.

Për fat të mirë vogëlushi nuk ka pësuar ndonjë lëndim serioz, e ngjarja ka ndodhur në Kangle në provincën Gansu.

Mediat kineze raportojnë se shpërthimi ishte aq i fuqishëm, sa që vogëlushin e ka hedhur në ajër për mbi tri metra lartësi.

Postime të ngjashme

8 arsyet pse një grua e fortë bën kaq shumë armiq

T E

Manovra me veturë që i kushtoi “shtrenjtë”, deshi të zbret me veturë nga shtylla – “airbagu” iu hap dhe e goditi në fytyrë e kapelën ia hodhi jashtë

S.B.

“Topi i zjarrtë” mbi Kanadanë, drita e pazakontë në qiell çuditi qytetarët – u konstatua se bëhet fjalë për meteor

S.B.

Dhitë e egra ia mësyjnë çatisë së një objekti në Uells

S.B.

Banorët e Buenos Aires mbetën të tronditur kur panë një “tornado që ngrihej drejt qiellit” – por në fakt ishte një tufë gjigante mushkonjash

S.B.

Një dasmë bamirësie për çiftin e pastrehë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...