Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Hedhja e kryqit në Greqi kthehet në tragjedi/ 24-vjeçari plagoset rëndë në kokë

Rituali i përvitshëm i “Ujit të bekuar” nga besimtarët ortodoksë  nuk shkoi siç pritej në qytetin e Amarynthos në Greqi.

Një 24-vjeçar është plagosur rëndë pasi u hodh në ujë për të kapur kryqin dhe goditi kokën në një shkëmb.

Mediat greke kanë publikuar momentin kur i riu është hedhur në ujë dhe vetëm pak më pas është nxjerrë nga disa persona të tjerë.

Nga ekzaminimet paraprake, mësohet se i riu është futur në koma pasi ka humbur funksionin tek gjymtyrët. Ai do të dërgohet në një spital në Athinë për t’iu nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Postime të ngjashme

Greqi: Rastet e reja Covid vazhdojnë mbi 2 mijë, spitalet nën presion të madh

S.B.

Papa Françesku niset drejt Irakut, do ta ruajnë 10.000 policë e ushtarë

S.B.

Shkalla e lindjeve në SHBA bie gjatë pandemisë

S.B.

Australia i kërkon KE-së të rishikojë bllokadën e vaksinave nga Italia

S.B.

Hungaria mbyllet sërish

T E

Reagime mbi vendimin për të hetuar krimet në territoret palestineze

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...