Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Hedhja e kryqit në Greqi kthehet në tragjedi/ 24-vjeçari plagoset rëndë në kokë

Rituali i përvitshëm i “Ujit të bekuar” nga besimtarët ortodoksë  nuk shkoi siç pritej në qytetin e Amarynthos në Greqi.

Një 24-vjeçar është plagosur rëndë pasi u hodh në ujë për të kapur kryqin dhe goditi kokën në një shkëmb.

Mediat greke kanë publikuar momentin kur i riu është hedhur në ujë dhe vetëm pak më pas është nxjerrë nga disa persona të tjerë.

Nga ekzaminimet paraprake, mësohet se i riu është futur në koma pasi ka humbur funksionin tek gjymtyrët. Ai do të dërgohet në një spital në Athinë për t’iu nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale.

Postime të ngjashme

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

T E

Njeriu që i shpëtoi tragjedisë me aeroplan

T E

Irak, sulm me raketë në një bazë usahtarake amerikane

S.B.

Raportet: Gjermania do të përgjojë partinë e ekstremit të djathtë AfD

S.B.

Ministri i Jashtëm Di Maio shpreh solidaritetin e Italisë ndaj Greqisë për tërmetit që tronditi sot vendin

S.B.

Partia e kryeministrit hungarez, Viktor Orban largohet nga grupi i Partive Popullore Evropiane

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...