Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Helikopteri fillon ngritjen, shihni se si “e trazoi pistën” e një spitali në Angli

Pacientët e sëmurë rëndë nuk mund të transportohen drejtpërdrejt në qendrën kryesore të traumës në Anglinë Lindore, së paku tani për tani.

Kjo pasi që, një aeroplan ushtarak amerikan dëmtoi pistën e helikopterit (helipad) të kësaj qendre, gjatë një stërvitje trajnimi.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, një video tregon pjesë të “pistën” në Spitalin Addenbrooke në Cambridge duke “u trazuar” nga toka.

Dhe kjo kishte ndodhur ndërsa avioni i Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara (USAF) CV22 Osprey u ngrit nga aty të mërkurën.

Puna për riparimin e helipadit në Spitalin Addenbrooke, që përdoret nga tre ambulancat ajrore të rajonit, është në proces.

Një zëdhënës i tre ambulancave ajrore, ka thënë se shpresohet që helipadi do të kthehet në përdorim ‘së shpejti’.

Postime të ngjashme

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

Një krijesë ‘aliene’ u pa në një plazh në Kaliforni

S.B.

Pitbulli që qesh gjatë gjithë kohës bëhet viral në internet

S.B.

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

Ballkoni i mbushur me vizitorë shembet mbi shkëmbinjtë poshtë në një shtëpi me qira të plazhit Malibu – dëshmitari rrëfen ngjarjen

S.B.

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...