Helmimi i banorëve të Deçanit, fillon raportimi i drejtorit të AKI-së para deputetëve

Ka filluar mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), ku po raporton Drejtori i AKI-së, Petrit Ajeti.

 

Ai para deputetëve të këtij komisioni po raporton lidhur me gjendjen e krijuar nga helmimi në Komunën e Deçanit.

Si zakonisht, takimi është i mbyllur për media, ndërkohë që pritet që në fund kryetarja e këtij komisioni, Ganimete Musliu të mbajë një konferencë për media.

Nga dita e shtunë qindra qytetarë të Komunës së Deçanit dyshohet se u helmuan nga uji i pijshëm. Për gjithë situatën që u shkaktua në këtë zonë, tashmë kanë filluar edhe hetimet, dhe po bëhen analiza për të zbuluar arsyen se si ndodhi e gjitha. 

Related posts

Mbretëria e Bashkuar falënderon Qeverinë e Kosovës për strehimin e afganëve

D V

Të gjitha vendimet që mori sot Qeveria e Kosovës

D V

Studentët shqiptarë në Vjenë, letër ministres Nagavci – kërkojnë bashkëpunim dhe lehtësim të procedurave certifikuese

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com