Agjencia Zhurnal.mk
Auto

‘Hercules’, ka mbi 1300 kuaj fuqi – gjashtë rrota dhe është e blinduar

Zhurnal Ads

Rezvani bëri premierë modelin Hercules 6×6, me nofkën “zoti i të gjithë kamionëve”.

Siç sugjeron edhe emri, risia e Rezvanit ka tre boshte, ose 6 rrota.

Sigurisht, gjithçka këtu është e madhe, nga rrotat me diametër 37 inç, e deri te pjesët tjera të kësaj vetura, transmeton Telegrafi.

Kabina është ridizenjuar plotësisht. Më pas u instalua një sistem infotainment Alpine me një ekran 9 inç dhe pjesa më e madhe e brendshme është e veshur me lëkurë.

Më në fund vijmë te motori. Më poshtë është një ofertë shumëngjyrëshe, duke filluar nga një motor 3.6 benzinë Pentastar V6 me 289 kuaj fuqi dhe 353 nm. Ekziston edhe një naftë në ofertë, 3.0 me 264 kuaj fuqi dhe 600 Nm.

Një model tjetër është një motor 6.4 HEMI V8, që zhvillon 507 kuaj fuqi, dhe për ata që janë më të pasionuar pas fuqisë, vjen një model tjetër me një motor 6.2 V8 nga Dodge Challenger SRT Demon. Ky i fundit jep 1318 kuaj fuqi dhe 1,341 Nm. Të gjithë motorët ofrohen në kombinim me automatik me tetë shpejtësi dhe me të gjitha rrotat.

Por kjo nuk është e gjitha, sepse ajo gjithashtu ofron një version ushtarak me forca të blinduara Kevlar, xham antiplumb, goma dhe një rezervuar shtesë të mbrojtur të karburantit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mercedesi i ri me dizajn dhe teknologji moderne nuk do të ketë timon

S.B.

Ferrari shpalos modelin e veçantë të garave

S.B.

Shoferët po ‘mashtrojnë’ autopilotin me një portokall

S.B.

10 veturat që vidhen më së shumti në Gjermani

admin

BMW futet me shpejtësi në një kthesë, u ndal nga anësoret në rrugë

S.B.

Si kurrë më parë, Mercedes-AMG GT Black Series thyen rekordin e Lamborghinit

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...