Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Heronjtë e rinj ngjiten në ndërtesë për të shpëtuar një familje

Një grup i të rinjve në qytetin francez Nantes po përgëzohen pasi shpëtuan një familje nga zjarri që ra në një apartament.

Pamjet tregojnë ata njëri mbi tjetrin duke formuar një lloj shkallë për të arritur në dritaren e apartamentit dhe për të ndihmuar prindërit të dalin nga aty.

Dyshekë ishin shtrirë në fund të ndërtesës, kështu që foshnja 6-muajshe e prindërve ishte hedhur aty e sigurt.

Ajo u dërgua në spital në gjendje kritike por më pas u rikuperua, shkruan BBC.

Një nga të rinjtë të përfshirë në shpëtim, Tahmid, i tha “Ouest-France” se vendimi për ta hedhur foshnjën nga ballkoni ishte zgjidhja e fundit ndërsa tymi po bllokonte ndërtesën.

Zjarri u përhap edhe në katet e tjera të ndërtesës dhe zjarrfikësit shpëtuan disa persona.

Postime të ngjashme

Video që lexon buzët e Kate dhe zbulon si i thërret ajo vjehrrit të saj, princit Charles

Lea Muslija

Miliarder, udhëtar apo model? Çfarë bëri krijuesi i Telegram që e futi në telashe me agjencinë e intelegjencës ruse?

Lea Muslija

Vdes babai i 89 fëmijëve me 38 gra

Zekirija Haxhiu

Vendi ku nuk ka rënë shi që 400 vjet

Dafina Vidishiqi

Vula 7.000-vjeçe në Izrael mund të ishte përdorur për nënshkrimin e dërgesave

Dafina Vidishiqi

Enigma të cilën mund ta zgjidhin vetëm një për qind e njerëzve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...