Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Hetuesit e BKH-së nisin “dezertimin” që para marrjes së detyrës

Zhurnal Ads

Përfundon procesi i deklarimit të formularëve të pasurisë për 35 kandidatët e kualifikuar si agjentë të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Deklaratat janë dorëzuar nga kandidatët me e-mail komisionit të Byrosë Kombëtarë të Hetimit.

Anëtarët e komisionit do të verifikojnë pasuritë e tyre dhe të familjarëve të tyre. Mësohet se, disa prej kandidatëve nuk i ka plotësuar sipas ligjit deklaratat e pasurisë.

Pas përfundimit të këtij procesi të kualifikuarit do t’i nënshtrohen testit të poligrafit, që do bëhet nga punonjës të trajnuar të SHÇBA. Ndërkohë, për vakancat për plotësimin e 60 hetuesve të BKH-së, gara pritet që të rihapet sërish në fillim të vitit 2021.

BKH do të ketë 60 hetues që do të jenë pjesë e Prokurorisë Speciale të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Para marrjes së detyrës ata do të trajnohen në SHBA pranë FBI-së.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Agjencia evropiane e lajmeve rendit Tiranën mes 5 qyteteve që duhen vizituar për Krishtlindje

S.B.

Demokratët votojnë nesër në Qarkun e Tiranës. Publikohet lista me 140 emra

admin

Përkeqësimi i situatës nga koronavirusi dhe hapja e spitalit Covid3, Manastirliu del me thirrjen e fortë

T E

Seanca plenare e Kuvendit/ Nga dekretet e Metës për buxheti e metrologjinë tek shqyrtimi i zgjedhjes së një anëtari të Gjykatës Kushtetuese

S.B.

“Provokim qesharak, mendova se ishte meme”/ Oferta për vaksinën Sputnik, Rama: Ambasada ruse të kërkojë falje

S.B.

Veliaj në Ndroq: Shqipëria ringrihet edhe më e fortë falë punës për rimëkëmbjen e vendit

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...