Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Hidhet një pako në drejtim të qendrës së paraburgimit në Prizren

Një person ka hedhur një pako me gjësende në drejtim të kulmit të Qendrës së Paraburgimit në Prizren.

Por, ky veprim u kap nga zyrtarët e burgut, të cilët parandaluan futjen e kontrabandës në qendër.

Për ngjarjen që ndodhi në mesditë është njoftuar edhe policia, e cila ka sekuestruar katër telefona, dy adaptera dhe dy kartela memor, si dhe filloi hetimet për rastin.

“Shërbimi Korrektues i Kosovës mbetet i përkushtuar në luftimin kontrabandës brenda institucioneve korrektuese dhe asnjëherë nuk do të qëndroj duarkryq përballë këtyre dukurive negative të cilat rrezikojnë rendin dhe sigurinë e saj”, thuhet në njoftimin e SHKK-së.

Postime të ngjashme

Ambasadorja sllovene: Pres me padurim thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve

D V

COVID-19, 366 raste aktive në Kosovë

D V

Bashkatdhetarët për në Kosovë, pritjet në pikë-kalimin kufitar Merdare deri në tri orë

D V

CNN i bën jehonë lajmit se Biden do të pranojë medalje presidenciale në Kosovë

D V

Konjufca: Ndajmë dhembjen dhe keqardhjen e thellë me Turqinë mike për jetët e humbura

D V

“Faleminderit Kroaci”: Ngjyrat e flamurit të Kroacisë ndriçojnë ndërtesën e Qeverisë së Kosovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...