Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Higjiena Komunale filloi pastrimin e deponisë së madhe në Draçevë

Shkup, 4 maj – Zhurnal.mk – NP Higjiena Komunale – Shkup sot filloi me largimin e deponisë së madhe të egër të vendosur në hyrje të vendbanimit Draçevë, në vendin Axhevë.

Aktivitetet zhvillohen në koordinim me komunën e Kisella Vodës dhe NP ,,Rrugë dhe rrugica”.

,,Ekipet e NP Higjiena Komunale – Shkup edhe gjatë ditëve të ardhshme do të vazhdojnë ta pastrojnë këtë vend ku përmes hedhjes së pandërgjegjëshme të mbetjes është krijuar deponia e madhe e egër që paraqet kërcenim të drejtpërdrejtë për shëndetin e banorëve të këtij vendbanimi.

NP Higjiena Komunale – Shkup çdo vit largon sasi gjithnjë e më të madhe të mbetjes së parregullt të hedhur në territorin e Qytetit të Shkupit, që rezulton me krijimin e deponive të egra dhe ndotjen e mjedisit tonë jetësor. Në këtë periudhë kur po përballemi me pandeminë me një virus vdekjeprurës, do t’i ndërmarrim të gjitha aktivitetet e nevojshme dhe do të bëjmë çdo përpjekje që maksimalisht ta mbrojmë shëndetin publik” – tha drejtori i NP Higjiena Komunale – Shkup, Abdusamed Shabani.

NP HIGJIENA KOMUNALE – SHKUPFILLOI ME PASTRIMIN E DEPONISË SË MADHE TË EGËRNË VENDBANIMIN DRAÇEVËNP Higjiena…

Posted by NP Higjiena Komunale Shkup ЈП Комунална хигиена Скопје on Tuesday, May 4, 2021

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...