Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Higjiena Komunale vendosë kontenjerë të ri në Çair

Shkup, 30 mars – Zhurnal.mk – Shërbimet e Higjienës komunale, kanë vendosur enë të reja për hudhjen e mbeturinave në territorin e komunës së Çairit.

Madhësia e këtyre kontenjerëve është rreth 3 m3.

Sa për fillim, kontenjerët e parë u vendosën në rrugën “Xhon Kenedi”. Më tej pritet të vendosen edhe kontenjerë të tjerë në pjesët tjera të komunës.

☑️Shërbimet e NP "Higjiena Komunale" realizuan ndërrimin e enëve të vjetra dhe të dëmtuara për hudhjen e mbeturinave me…

Posted by Visar Ganiu on Tuesday, March 30, 2021

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...