Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Higuain hesht kritikët duke ia siguruar fitoren Inter Miamit me një supergol nga goditja e dënimit

Sulmuesi argjentinas, Gonzalo Higuain ka gjetur golin e parë me Inter Miamin në Mayor League Soccer.

Higuain u transferuar gjatë verës te Inter Miami pas prishjes konsensuale të kontratës me Juventusin.

Megjithatë, fillimi i tij me klubin nën pronësi të David Beckham nuk ishte më i mirë dhe Higuain u kritikua për formën e tij.

Por, tani ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Chelseat ka heshtur kritikët me golin e tij të parë te Inter Miami.

Argjentinasi shënoi një supergol nga goditja e dënimit në minutën e 81-të të ndeshjes.

Ky gol ia siguroi fitoren Inter Miamit ndaj New York Red Bulls me rezultat 2-1.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...