Hilary Duff ndan fotografi intime të lindjes në shtëpi

Hilary Duff ka ndarë një koleksion shumë personal të fotografive të bëra gjatë lindjes në shtëpi të vajzës së saj në ujë.

 

Ish-ylli i Disney tha të martën se ajo ishte “përfundimisht e gatshme” për të treguar imazhet private gati katër muaj pasi mirëpriti fëmijën e saj të tretë, Mae James .

“Një aventurë e lodhshme, magjike, e mrekullueshme …”, përshkroi ajo përvojën e të pasurit dhe të rriturit të një fëmije. “Pra brohorisni nënat e plotfuqishme. Ju bëni që malet të lëvizin çdo ditë”.

Foto: Instagram

Në një foto, burri i Duff, Matthew Koma, shihet duke mbajtur shpatullën dhe barkun ndërsa mbyll sytë me lot që i rrjedhin fytyrës. Disa fotografi tregojnë se aktorja ishte zhveshur nga beli poshtë, ndërsa Molly Bernard, e udhëheq atë nëpër momente të vështira.

“Për mua që të ndihem e sigurt gjatë lindjes dhe të arrij atje ku duhet të shkoj, është thelbësore që të kem sistemin e duhur të mbështetjes”, shkroi Duff në Instagram. “Sasia e përsosur e hapësirës, ​​kundër-presionit, humorit, qetësisë dhe njerëzve që mbështesin fuqinë time”.

Foto: Instagram

Ylli shtoi, “Burri im është më i qeti në dhomë kur unë ndjehem sikur ngjitem në mure dhe Molly është e jashtëzakonshme që u ul me mua kur unë duhet të isha e qetë”.

Nëna e saj, Susan Duff, ishte gjithashtu e pranishme për të “përgatitur ushqimet ndërkohë që buzëqeshte e nervozuar duke parë beben e saj të sillte një tjetër bebe në jetë”.

Foto: Instagram

Hilary ka dy fëmijë të mëdhenj – djalin 9-vjeçar Luca, me Mike Comrie dhe vajzën 2-vjeçare Banks, me Koma. Ajo lindi Lucën në një spital, por Banks dhe Mae lindën në shtëpi.

“Nga shtatzënia, te prerjet cezariana, lindjet në spital ose në shtëpi, udhëtimi i ushqyerjes me gji dhe rritja e këtyre qenieve të vogla me përgjegjësi për t’u ngritur, që të jenë qytetarë të mirë të botës, është plotësisht konsumuese”.

Related posts

Afërdita Dreshaj duket atraktive me fustan të hapur deri tek pjesa intime

Lea Muslija

Dua Lipa iu gëzua fitores së Anglisë në gjysmëfinale: Po vjen në shtëpi

D V

Kaltrina Selimi lë pa fjalë me paraqitjen përrallore në fustan të kuq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More