Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Hillary dhe Chelsea Clinton themelojnë kompani produksioni

Hillary Rodham Clinton dhe e bija e saj, Chelsea, janë duke e themeluar një kompani të produksionit filmik, me anë të së cilës kanë thënë se do të tregojnë histori të njerëzve, zërat e të cilëve zakonisht neglizhohen.

Projekti i parë i kompanisë së tyre “HiddenLight” do të jetë një seri dokumentarësh e quajtur “Gutsy Women”, të cilën “Apple TV+”, nëpërmjet një njoftimi të ndarë të enjten, ka thënë se planifikon ta transmetojë në një datë të papërcaktuar.

Bashkëshortja dhe e bija e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, kanë thënë se janë frymëzuar nga libri i vitit 2019, “The Book of Gutsy Women: Favorite Stories of Courage and Resilience”, transmeton KOHA.

“Për shumë kohë, u është kushtuar vëmendje zërave më të lartë në dhomë. Ka pasur gjenerata të njerëzve që mund t’i ndryshojnë gjërat në botë dhe do të vazhdojnë ta formësojnë botën tonë – zakonisht pa shumë zhurmë, duke mos u vërejtur fare”, ka thënë Hillary Clinton. Ajo ka shtuar se historitë e atyre ndryshuesve të botës, zakonisht të pavërejtur, janë historitë që planifikojnë t’i tregojnë.

Familja Clinton i bashkohet ish-presidentit Barack Obama dhe bashkëshortes së tij, Michelle, në tregun e filmit dhe produksionit televiziv. Kompania e familjes Obama “Higher Ground Productions” ka përkrahur disa projekte, përfshirë edhe dokumentarin “American Factory”, që ka fituar çmimin “Oscar”.

“Historitë që i tregojmë dhe përvojat që i shpërndajmë e formësojnë mënyrën se si e shohim njëri-tjetrin dhe na ndihmojnë ta kuptojmë vendin tonë unik në botë”, ka thënë Chelsea Clinton, lidhur me projektin.

Postime të ngjashme

Çmenduria e Ibrahimovicit në “Sanremo”, suedezi udhëtoi 60 kilometra me motorin e një tifozi të Milanit për të arritur në festival pasi ngeci në trafik

S.B.

Ermal Meta shkëlqen në “Sanremo 2021”, renditet i pari në listën e interpretuesve të gjysmëfinales

S.B.

Arday dhe Leron sjellin bashkëpunimin e ri “Whoopty Remake”

S.B.

Xheri bën dedikim prekës për Cekën pas ndarjes nga jeta: Lamtumirë ikona e kuzhinës shqiptare

S.B.

Rita Ora shkëlqen me dukjen në emisionin e mëngjesit në Australi, merr vëmendjen e kalimtarëve të rastit në Sydney

S.B.

Bebe Rexha publikon këngën e re “Sacrifice”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...