Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hiqen pengesat, pas 14 muajsh u rihap kufiri me Greqinë

Shkup, 14 maj – Zhurnal – Shërbimet kufitare greke në vendkalimin kufitar Bogorodica-Evzoni sot rreth orës 14:00 lejuan hyrjen e shtetasve të huaj.

Sipas informacioneve, ata pranuan protokollin e qeverisë së tyre për të lejuar qytetarët e huaj në territorin e tyre, duke qenë se sezoni turistik filloi sot.

Lajmi për portalin SDK është konfirmuar nga shefja e vendkalimit Bogorodica, Jasminka Avramska.

“Kolegët grekë na njoftuan se kishin marrë vendimin e qeverisë, me çka dhe zyrtarisht hapën pikën kufitare Evzoni për trafikun e udhëtarëve,  i cili ishte i mbyllur për 14 muaj”, tha Avramska.

Postime të ngjashme

Ministria e Arsimit pa detaje për vitin e ri shkollor në shtator

Zekirija Haxhiu

VMRO: Kompromisi për gjuhën, tradhti kombëtare

Zekirija Haxhiu

19 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid

Zekirija Haxhiu

Këshilli i BE-së me mbështetje të madhe për propozimin portugez

Zekirija Haxhiu

Pahor: Do të ishte tragjike për Shkupin nëse vetëm Shqipëria mer dritë jeshile për negociata

Zekirija Haxhiu

Prej nesër në Greqi mund të hyhet edhe me test të shpejtë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...