Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hiqet ndalesa për kamionë në rrugën Mavrovë-Dibër

Shkup, 26 janar – Nga ora tetë e mëngjesit është hequr ndalesa e lëvizjes së automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Mavrovë – Dibër e cila ishte vendosur mbrëmë për shkak të reshjeve intensive të borës.

Trafiku në rrugët shtetërore zhvillohet në rrugë kryesisht të lagështa. Reshje të borës regjistrohen në Kodrën e Diellit, Mavrovë dhe në qafën malore Strazhë, kanë njoftuar nga LAMM dhe NP “Rrugët e Maqedonisë”. 

Postime të ngjashme

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

Deputetët ikin për pushime, zgjedhjet lokale do të shpallen më 6 gusht

Z H

RMV/ 37 raste të reja me Covid

Z H

Hoxha në takim me vreshtarët për blerjen e rrushit dhe problemet e vreshtarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...