Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hiqet ndalesa për qarkullim të kamionëve në Strazhë

Gostivar, 14 shkurt – Nga LAMM njoftojnë se janë hequr ndalesat për kamionë në Strazhë, në qafën malore “Barbaros”, në rrugën Strugë-Qafë Thanë, në rrugën Kërçovë – Ohër përmes kalimit malor Preseka dhe në rrugën Resnjë – Ohër përmes qafës malore Bukovo është ngritur

Në rrugën R2248 midis fshatit Rankovc dhe fshatit German për shkak të reshjeve të mëdha të borës, u vendos ndalim për të gjitha llojet e automjeteve.

Ndalesë të komunikacionit për kamionë ka në qafën malore Pletvar, në rrugën Tetovë – Kodra e Diellit, në rrugën Dibër – Strugë dhe anasjelltas, në rrugën Manastir – Resnjë përmes qafës malore Gjavato, në rrugën Kriva Pallankë – vendkalimi kufitar Deve Bair.

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...