Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Hiqet ndalimi i fluturimeve nga Britania e Madhe dhe Irlanda e Veriut

Shkup, 30 dhjetor – Qeveria sot ka hequr ndalimin e fluturimeve nga Britania e Madhe dhe Irlanda e Veriut për në Republikën e Maqedonisë së Veriut

“Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme të 36-të vendosi të heqë ndalimin e fluturimeve nga Britania e Madhe dhe Irlanda e Veriut për në Republikën e Maqedonisë së Veriut, i cili ishte i vlefshëm deri në fund të vitit 2020, si dhe masën e detyrueshme për vetëizolimin e udhëtarëve që vijnë nga këto destinacionet brenda 14 ditëve”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Postime të ngjashme

Mot me diell dhe me erë për fundjavë shi dhe temperatura më të ulëta

Z H

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...