Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Historia mund të përsëritet për Mesut Ozilin, me Arsenalin që dëshiron ta zëvendësojë atë me yllin që e zëvendësoi gjermanin te Real Madridi

Tashmë thuhet se e ardhmja e Mesut Ozilit te Arsenali është e qartë dhe ai do të largohet në afatin kalimtar të janarit.

Mesfushori gjerman nuk është në planet e Mikel Artetas, derisa nuk ka luajtur në asnjë ndeshje në këtë edicion.

Ozil po kërkon një aventurë të re, gjersa Arsenali po tenton të transferojë Iscon nga Real Madridi.

Duket se historia për gjermanin do të përsëritet, shkaku që ishte pikërisht spanjolli që e zëvendësoi atë në Santiago Bernabeu.

Tani, Isco pritet të zëvendësojë Ozilin dhe në Emirates, e që kalimi sipas Mirror pritet të realizohet në janar.

Real Madridi ka bërë të ditur se ata i duan 70 milionë euro për kartonin e mesfushorit dhe Arsenali duhet të bëjë disa largime për të realizuar këtë transferim. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...