Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

Marka finlandeze e telefonave mobil HMD Global ka prezantuar gjashtë telefona të rinj Nokia nëpër tre linja të ndryshme. Kompania poashtu ka krijuar linja shtesë për produkte të audios dhe vazhdon lëvizjen e saj në sektorin e shërbimeve mobile.

HMD Global, kompania e telefonave dhe aksesorëve të Nokia, sot ka bërë lansimin e saj më të madh deri më tani duke shfaqur gjashtë telefona të rinj në treg, përkatësisht modelet Nokia X20, Nokia X10, Nokia G20, Nokia G10, Nokia C20 dhe Nokia C10 – që janë modernizuar në tre linja të dallueshme .

Në fakt, HMD Global ka ri-filluar linjën e telefonave të famshëm dikur, përkatësisht markës Nokia për të përfshirë vetëm tre seri: X, G dhe C.

Në krye të gamës është seria premium Nokia X, seria e ndërmjetme G dhe ajo e modeleve fillestare, niveli dheseria C.

Të gjitha modelet premtojnë jetëgjatësi të baterisë dhe vite të përditësimit të Android, por të gjitha modelet janë të segmentit mesatar dhe vijnë me buxhet dhe kosto të ulët.

Postime të ngjashme

Dogecoin: Shakaja më e çmueshme e botës

S.B.

Sony po përgatit më shumë se 25 lojëra për PlayStation 5

S.B.

Motorola planifikon të karikojë celularët në ajër

S.B.

iOS 14.5.1 i bën iPhonet në mënyrë drastike më të ngadalshëm

S.B.

Rregulla të reja WhatsApp: Çfarë duhet të dini?

S.B.

Kontrolluesi DualSense i Sonyt mund të përdoret edhe për lojërat në Apple

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...