Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Hodhi shtëpinë në erë për një mizë! Çfarë ndodhi në lagjen e një qyteti francez

Të djegësh shtëpinë për një mizë; kjo ngjarje e pazakontë ndodhi në Francë ku një burrë shkatërroi gjysmën e shtëpisë.

80-vjeçari ishte ulur për të ngrënë drekë, por gjatë gjithë kohës e shqetësonte një mizë që endej rreth tryezës.

Kështu që i moshuari u ngrit dhe nisi ta ndiqte mizën me një vrasëse elektrike, në një kohë kur nga kuzhina po rridhte gaz. Vrasësja elektrike ra në kontakt me gazin dhe kaq u desh për të shkaktuar një shpërthim të fuqishëm, shpërthim që shkatërroi kuzhinën dhe një pjesë tjetër të shtëpisë.

Për fat të mirë i moshuari shpëtoi me disa djegie të lehta. Aktualisht ai ndodhet te të afërmit e tij, ndërkohë që shtëpia në qytetin Dordogne po riparohet.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...