Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Hojbjerg më i dalluari: Rusia 1-4 Danimarka, notat e lojtarëve

Danimarka e mposhti 4-1 Rusinë në rrethin e tretë të fazës së grupeve në kuadër të Euro 2020.

Golat për danezët i shënuan Mikkel Damsgaard, Yussuf Poulsen, Andreas Christensen dhe Joakim Mahele, derisa për rusët shënoi Artem Dzyuba.

Danimarka ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.93, me Rusinë që u vlerësua 6.63.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Pierre-Emile Hojbjerg me notën 8.0.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Georgiy Dzhikiya me vlerësimin 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Postime të ngjashme

Giroud ka arritur te Milani dhe i ka filluar stërvitjet

D V

Merr fund pritja 97 vjeçare e Filipineve për medaljen e artë – ëndrrën e realizoi Hidilyn Diaz

D V

Zyrtare: Unitedi arrin marrëveshje me Realin për transferimin e Varane

D V

Me rikthim sensacional, Teuta kualifikohet në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

Incident në Lojërat Olimpike: Sporti debutues, skejtbordi sa nuk i solli lëndime të rënda Angelo Narvaezit

D V

Nga shënjestra e top klubeve evropiane, afër kalimit te Aston Villa

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...