Agjencia Zhurnal.mk

Holanda ratifikoi Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Senati holandez sot pasdite ratifikoi Protokollin për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli tani pritet të ratifikohet nga Republika e Francës dhe nga Spanja.

Pas këtyre dy ratifikime, Maqedoni në Kuvend duhet të ratifikojë Protokollin, me çka edhe përfundon procesi i anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO.

Zaev më herët tha se ratifikimi në Spanjë pritet të ndodhë në janar të vitit të ardhshëm.

Холандскиот сенат попладнево го ратификуваше протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО!

Posted by Nikola Dimitrov on Tuesday, November 12, 2019

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...