Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Holanda shënon rekord të rasteve ditore të koronavirusit

Gjatë 24 orëve të kaluara, në Holandë janë regjistruar mbi 5.800 raste të reja të koronavirusit.

Kjo është shifra e lartë e rasteve ditore në shtetin e Evropës Perëndimore që nga fillimi i pandemisë, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express.

Rritja e shpejtë e numrit të rasteve është duke u bërë trysni autoriteteve që të vendosin masa të reja kufizuese.

Holanda është në mesin e vendeve me më së shumti persona të infektuar për 100.000 banorë, ndonëse shifra e viktimave është ende më e ulët se ajo që është shënuar në Belgjikë.

Javëve të fundit, shumë shtete evropiane po përballen jo vetëm me rritje të rasteve, por edhe po shënojnë rekorde. Të enjten, rekord të numrit të rasteve shënuan edhe Bullgaria, Polonia e Çekia.

Postime të ngjashme

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

S.B.

Presidentja e KE-së: Marrja e 50 milionë dozave të vaksinës Pfizer do të përshpejtohet

S.B.

Italianët vërshojnë në Serbi për t’u vaksinuar, duan Pfizer dhe Sputnik

S.B.

Japonia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe për lëshimin e roverit në Hënë

S.B.

Keqmenaxhimi i pandemisë, shkarkohet ministri rumun i shëndetësisë

S.B.

Amerika uron Izraelin për suksesin me vaksinimin e popullsisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...