Agjencia Zhurnal.mk

Holandë, rritet në 3.684 numri i vdekjeve nga COVID-19

Me 83 vdekje të reja të shënuara në 24 orët e fundit në Holandë është rritur në 3.684 numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të përditësuara nga Instituti Kombëtar Holandez për Shëndetin Publik dhe Mjedisin (RIVM) me 1.066 raste të reja në 24 orët e fundit në Holandë rritet në 32.655 numri i rasteve ndërsa me 83 vdekje rritet në 3.684 numri i vdekjeve nga COVID-19.

Numri i personave në trajtim në spitale në vend me një rritje prej 110 personash në 24 orët e fundit arrin në 9.704.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...