Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Honda Jazz një veturë “e prodhuar për pensionistët” – e bën jetën më të thjeshtë

Zhurnal Ads

Honda Jazz është veturë e prodhuar për pensionistët, për personat që duan veturë më të vogël, të sigurt dhe po ashtu të përballueshme, shkruan “The Sun”.

“Vetura ka ulëse komode, e sidomos në ulëset e prapme që të japin komoditetin sikur në kinema. Po ashtu është veturë shumë ekonomike”, thuhet nga “The Sun”.

Shpejtësia maksimale e veturës arrin deri në 170 kilometra në orë, motori i saj është 1.5 litra benzinë me dy motorë elektrikë, ndërsa arrin shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë për 9.5 sekonda.

Çmimi i saj sillet në afro 21 mijë euro.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vetura që zakonisht i zvogëlohen kilometrat e kaluara

S.B.

Honda do të largohet nga F1, fokusohet te teknologjia me zero-emetim

admin

Veturat më të shpejta sportive në treg

admin

Aston Martini miraton planin milionësh për investime të reja

S.B.

Shpaloset Ferrari Portofino M me 612 kuajfuqi

admin

Ferrari prezanton modelin e ri hibrid “SF90 Spider”

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...