Hong Kongu do të forcojë karantinën Covid 19 për udhëtarët nga 16 vende

Hong Kongu vendosi të hënën të forcojë masat e karantinës shëndetësore për udhëtarët nga 16 vende për të shmangur përhapjen e variantit infektiv të koronavirusit Delta.

Duke filluar nga ora 12:00 e së premtes, udhëtarëve nga 15 vende, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Francën dhe Spanjën, do t’u kërkohet të vaksinohen plotësisht dhe t’i nënshtrohen një karantine 21-ditore pas mbërritjes, shkruan “Xinhua”.

Australia do të zhvendoset nga rreziku i ulët në rrezikun mesatar, në mënyrë që vizitorët e pavaksinuar nga vendi të duhet të kalojnë në karantinë për 21 ditë dhe ata që janë plotësisht të vaksinuar të karantinohen për 14 ditë ose shtatë ditë me një test pozitiv të antitrupave.

Popullsia e vaksinuar në Hong Kong vazhdon të rritet. Rreth 3.73 milionë marrë të paktën një vaksinë, ndërsa rreth 2.91 milion janë plotësisht të vaksinuar.

Related posts

Ndërpriten operacionet e kërkimit në Sërfsajd të Floridës

N E

Gjermania mes dëshirës për fillim të ri dhe për vazhdimësi

N E

Presidenti i PE-së kritikon ngurrimin e BE-së ndaj refugjatëve afganë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More