Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Honor zbulon laptopët MagicBook X 14 dhe X 15

Honor ka prezantuar një seri të re të fletoreve të saj MagicBook të quajtura MagicBook X.

Këto janë modelet MagicBook X 14 dhe MagicBook X 15, të cilat mundësohen nga procesorët e gjeneratës së dhjetë të Intel dhe është e mundur të zgjedhësh midis procesorëve Core i5-10210U dhe Core i3-10110U dhe 8 ose 16 GB memorie DDR4. Për më tepër, 256 dhe 512 GB PCIe NVMe SSD janë në dispozicion.

Të dy laptopët ushqehen nga një bateri 56Wh, e cila mbështet karikimin e shpejtë 65W përmes një lidhësi USB-C.

MagicBook X 14 mori një ekran 14 inç IPS me format 16: 9 dhe rezolucion 1,080p, ndërsa modeli X 15 vjen me ekran 15,6 inç. Të dy pajisjet janë të certifikuara TUV Rheinland sepse nuk dridhen, dhe përveç kësaj prodhojnë një nivel të ulët të dritës së kaltër.

Ata gjithashtu kanë të njëjtin grup portash, USB-A 3.0 Gen1, USB-C, USB-A 2.0, HDMI standarde dhe një fole kufjesh 3.5 mm.

Modeli më i vogël peshon 1.38 kg dhe më i madhi 1.56 kg. X 14 ka buzë më të hollë, trashësia e pjesës së sipërme dhe anëve është 4.8 mm, ndërsa X 15 ka një trashësi prej 5.8 mm. Çmimi është përkatësisht rreth 690 dollarë dhe 730 dollarë.

Postime të ngjashme

NASA zgjedh SpaceX për mision në Evropë

D V

Revolucion në video-lojën Football Manager

D V

Trend i çuditshëm në Kinë dhe Japoni: Maska që mbrojnë lëkurën e fytyrës dhe kokës nga dielli

D V

Kamera nën ekran e Galaxy Z Fold 3 mund të zhgënjejë

D V

iPhone 13 mund të mbështesë teknologjinë e modernizuar të karikimit

D V

Google po bën një ndryshim të rëndësishëm në rezultatet e kërkimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...